Translate

Samstag, 28. September 2019

Das Kosovaren Kartell des "Ilir Majlindi" einem "Big fisch", flog im Kokain und Schmuggel um den Hafen Durres auf.

Die Griechen liessen einen Container aus Ecuador weiter befördern mit Kokain in den Hafen Durres, wo die Deutsche EMS mit ihren kriminellen Partnern zuständig ist für Container. 500 kg in etlichen Containern und das Kokain wurde durch Reis und Mehl ersetzt und mit DPS. Das Mafia Hafen Polizei Offiziere holten aus den Containern die Tragetaschen, brachten sie aus dem Hafen zum Auftraggeber:

die Familie des Ilir Majlindi, Stadt Bekannter Gross Verbrecher und Anwalt der Kosovo Verbrecher Kartelle schon vor 22 Jahren. Gentian Majlindi, war der Empfänger der Drogen Tragetaschen, schon in 2013 festgenommen mit 500 Kilo Cannabis und freigekauft von seinem Vater Ilir Majlindi, der damals sehr nervös war, mit den gespeicherten Handy Nummern der Berisha Minister Eindruck in der Staatsanwalt Durres machte, der das Verfahren einstellte. 3 Personen aus der Hafen Sicherheit wurden festgenommen, darunter der Chef für die Container Bewegung und Güter des Hafens. Alles unter Kontrolle von Kriminellen in Durres, was an Arber Cekaj erinnert und sein Kokain Verteil und Import Imperium von Bananen und Kokain. Alternativ ist die Hamburger SPD, Albaner Verbindung der zweite Kokain Import Weg von Kokain. Oder der Dritte Weg, nachdem dem Sokol Kociu Clan schon ab 1996, in 2001.mit tiefen Spuren nach Deutschland.

 137 Kilo Kokain, auf 4 Container verteilt und die uralten Kosovo Verbrecher Kartelle in Durres. Einer der grossen Verbrecher in Durres, diese Familie, was jeder wusste seit 22 Jahren, wie man auch den Kommentaren in den Medien entnehmen kann und tauchte mit dem Edi Rama, Financier: Daut Kadrinosky auf der unter dem Namen Ahmeti nach Gesichts Operation in Golem in 2001 verhaftet wurde, trotz Gesichts Operation: Der damals grösste Drogen Schmuggler Weltweit aus Europa. 

Schlüssel Figuren des Hafens wie immer dabei. Die Griechen liessen einen Container aus Exduador weiter befördern mit Kokain in den Hafen Durres, wo die Deutsche EMS mit ihren kriminellen Partnern zuständig ist für Container. Uralte von Steinmeier aufgebauten Drogen Kartell, denn die Familie ist für Verbrecher und Drogen Schmuggel einschlägig bekannt. Der Sohn Gemtian Majlindi, wurde Mehrfach wegen Gross Drogen Schmuggel verhaftet, auch in 2013, und kontrollierte auch 1999 den Hafen Durres. Man erhielt von Steinmeier für den Drogen Schmuggel das Stuttgarter Konsulat, für den Super Kriminellen "Shala" und "Syla Clan.2! Illegales Bauen, Landräuberi, Dokumenten Fälschung, Drogen Handel das ist gut bekannt, von dem selbst ernannten Geheimdienst Vertreter: Ilir Majlindi, der ständig über die Zustäne in Albanien, alle Minister Präsidenten direkt auf seinem Handy gespeichert hat, und Schlüssel Direktoren des Zolls, Polizei usw und den Ex-Bürgermeister Vangjush Dako, ebenso. Adrian Bega, Sicherheits Offizier des Hafens, kontaktierte direkt Ilir Majlini, wegen der Ankunft des DRogen Containers, udn Zielort die Verbrecher Region Golem, Fels von Kavaje (Shkëmbit të Kavajës), wie Plepa! Die Familie hat sogar ein Fischerboot registriert in Durres, was auch lange bekannt ist, für den Zwischen Transport über See.die "Any Way"! Vorbei fahrende Boote, Yachten wurde so mit Drogen versorgt, was auch vor 15 Jahren bekannt war. 3 Personen aus der Hafen Sicherheit wurden festgenommen, darunter der Chef für die Container Bewegung und Güter des Hafens. Alles unter Kontrolle von Kriminellen in Durres, was an Arber Cekaj erinnert und sein Kokain Verteil und Import Imperium von Bananen und Kokain. Alternativ ist die Hamburger SPD, Albaner Verbindung der zweite Kokain Import Weg von Kokain.
 •  
 • Gentian Majlindi
 •  
 •  Ilir Majlindi
Die Kosovo Verbrecher in Albanien: „Ragip Haxhiajdini“, von Daut Kadrinovsky, Enver Shala, Familie Kapiti, Gashi, Ramuz Haradinaj, Ilir Majlindi, Lulzim Berisha 137 kilogramë kokainë në Durrës – Çfarë dimë deri më tani për operacionin e përbashkët Greqi-Shqipëri Die Hafen Polizei organiserte den Schmuggel: Altin Myslimhaka und Ardian Bega und erneut im neuen Fischereihafen Durres, wurde auf dem angeblichen Fischereiboot, der Majlindi Familie nochaml 2 Kilo Kokain gefunden. Eine DEA Operation erneut, welche sich bis Bayern, Hamburg erstreckt und in Ecuador begann, im Hafen Piräus die Container kontrolliert wurden


TIRANË - Katër kontenierë me banane të nisur nga Ekuadori me destinacion final Shqipërinë, kanë qëndruar të bllokuar në portin e Durrësit prej muajit gusht 2019, pas konstatimit nga DEA amerikane se brenda në kontenierë, në dyshemenë e tyre kishte kokainë. Për të zbuluar grupin kriminal, në portin e Pireut në Greqi ku kontenierët kaluan tranzit, autoritetet greke zëvendësuan kokainën me pako me oriz. Me ndërhyrjen e Policisë shqiptare në bashkëpunim të ngushtë me autoritetet greke dhe DEA në Athinë, arritën që në një operacion të koduar "Kuito", të sekuestrojnë një sasi të konsiderueshme kokaine, prej 137 kilogramë. Në pranga kanë rënë dy pritësit, Ardian Bega 53 vjeç dhe Altin Mislihaka, 35 vjeç nga Durres, njëri punonjës i sigurisë në Portin e Durrësit, ndërkohë që është shpallur në kërkim një person i tretë, businemen nga Durrësi, Gentian Malindi, 45 vjec, pronar i një kompanie për tregtiimin e produkteve të detit, i arrestuar më herët me lëndë narkotike (në vitin 2013). I arrestuari Mislihaka ishte pastrues në anijen e peshkimit të Gentian Malindit, "Eniwej", dhe kishte leje dhe akses për tu futur në portin e Durrësit. Gentian Malindi është djali i avokatit të njohur, Ilir Malindi.

1569580068_ardiveliu.jpg
Policia e Shtetit dhe Prokuroria per Krime te Renda ne Konference per Mediat
Qindra konteniere me banane nga Ekuadori, 500 kg kokaine ne Greqi Nga Ekuadori ishin nisur një numër i madh kontenierësh me banane, në një anije. Rreth 100 kontenierë ishin me destinacion final Pireun, disa të tjerë vendet e BE-së, dhe 4 me destinacion Shqipërinë. Autoritetet greke kontrolluan kontenierët me destinacion Pireun, ku gjetën rreth 500 kilogramë kokainë duke zbërthyer një grup të strukturuar kriminal. Ndërkohë për 4 kontenierët që do vinin në Shqipëri, kërkuan bashkëpunimin e autoriteteve shqiptare, duke lejuar kalimin e tyre nga porti i Pireut, për tu zbuluar në Portin e Durrësit, nëse mund të gjendeshin edhe bashkëpunëtorët e grupit të strukturuar kriminal.
Historia e përsëritur e kokainës në kontenierët me banane Kokaina e fshehur në kontenierë me banane është një histori e përsëritur, pas sasisë më të madhe të kokainës të kapur ndonjëherë në Shqipëri: 613 kilogramë kokainë në kontenierët e kompanisë "Arbi Garden" në mars të vitit 2018 në Portin e Durrësit. Pronari i kontenierëve, Arbër Çekaj, është ekstraduar së fundi nga Gjermania, dhe do të përballet me akuzat e trafikut të drogës. Edhe në atë operacion, policia e evidentoi kokainën në kontenierët në Portin e Durrësit, por e la të shkonte në magazinat në Maminas për të kapur në flagrancë anëtarët e grupit kriminal. 
Kontenieret e bllokuar në Portin e Durrësit
*Raportuan për redaksinë online të Shqiptarja.com, gazetarët e Report Tv, Arsen Rusta dhe Xhensila Kodra
Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:37
Kush është porositësi i kokainës në Durrës që po kërkohet nga Policia?! Si e kuptoi se ishin futur në kurth (FOTO)Gentian Malindi, 45 vjeç, është personi në kërkim nga policia për 137 kilogramët e kokainës të kapura në kontenierë me banane në Portin e Durrësit. Gazetarja e Report Tv, Xhensila Kodra, raporton se ai ka qenë me dy të arrestuarit, Ardian Bega dhe Altin Mislihaka, por i ka shpëtuar policisë pasi ka kuptuar se në pakot me kokainë mund të kishte GPS. Oficeri i sigurisë ka hyrë Portin e Durrësit duke shkuar deri në kontenierët ku ka marrë disa pako me kokainë me porosi të Gentian Malindit. I shoqëruar edhe nga ALtin Mislihaka, punëtor në anijen e peshkimit të Malindit, ata kanë dalë nga porti me disa pako me drogë, më tej i kanë transportuar në një automjet me targa franceze ku ka qenë edhe Gentian Malindi, pronar i një anije peshkimi, “Eniwej” dhe biznesmen i tregtimit të produkteve të detit. Por ky i fundit kur ka parë se paketimi ishte ndryshe nga çfarë ishte kërkuar, ka kuptuar se po ndiqeshin nga policia, dhe ka mundur të arratiset. Në pranga përfunduan vetëm dy personat që morën drogën nga kontenierët.Sipas dëshmisë së dhënë nga një prej të arrestuarve, Ardian Begës, ata kanë hyrë në port nga ana e Urës së Dajlanit dhe kanë mundur të marrin disa nga pakot me drogë me porosi të Gentian Malindit. Rruga e tyre ka vijuar drejt Shkëmbit të Kavajës, kur gjatë ecjes kanë kuptuar se diçka nuk shkonte. Ishte pikërisht Gentian Malindi që kuptoi se në pakot e kokainës kishte edhe oriz. Sipas dëshmisë dhënë para oficerëve të Ardian Begës, Malindi u ka kërkuar të mos flasin pasi në automjet mund të kishte çip, ndërsa ka hedhur nga makina pakot e drogës në autostradë pranë një hoteli.Gentian Malindi ka qenë edhe më herët i arrestuar dhe proceduar për drogë. Në qershor të vitit 2013, Malindi është arrestuar pasi në një furgon mallrash u gjet nga policia 500 kilogramë kanabis, në një operacion të koduar "Sfida". Lënda narkotike vinte nga Lazarati.Në vitin 2015, ai ka akuzuar Policinë Kufitare se bënin kontrolle të vazhdueshme në anijen e tij për drogë.1569580660_gentianmalindi1001.jpg
Gentian Malindi
Ilir Malindi
Gentian Malindi është djali i avokatit të njohur, Ilir Malindi.

m.v./G.M./Shqiptarja.comTAG:
Komento

Komente

 • LORA: 27/09/2019 12:42
  Lajm i mire dhe shpreseplote per rritjen e pandalshme te profesionalizmit ne Policine e Shtetit
  Përgjigju
  • Tir: 27/09/2019 13:03
   Po ca ritje profesionale a zevendesohet kokaina me oriz.... ky ishte lajmi qe jeni ne vezhgim....nje dekonspirim i brencem.Klement Balili - Ilir Meta - Arben Ahmeti, Florian Koka: Hintergrund: Koco Kokedhima

U nisën nga Ekuadori, 2 kontenierë 1 javë në portin e Durrësit, dyshohet se kanë kokainë! Ndalohen 3 punonjës të portit
DURRËS-Policia greke ka zbuluar dy konteinerë që dyshohet se përmbanin kokainë dhe do të niseshin nga Porti i Pireut, Greqi për në portin e Durrësit, Shqipëri. Në një operacion të përbashkët, pala greke ka informuar atë shqiptare, që dy kontenierë brenda së cilëve është gjetur 45 kg e 801 gr kokainë, kanë dalë nga dogana dhe janë nisur drejt Durrësit, ku i ka kërkuar që ta mbanin gjatë gjithë kohës në kontroll, por të lejonin lëvizjen e tyre lirshëm, për të zbuluar se në duart e kujt do të shkonte kjo sasi droge. Referuar CNN grek, në datën 14 shtator 2019 dy kontenierët kanë lënë doganën greke dhe kanë mbërritur në Durrës në datën 17 shtator. Prej një jave, ai ka qenë në vëzhgim nga autoritetet shqiptare, ku në datën 20 shtator, pra vetëm 3 ditë pas mbërritjes në Shqipëri, rreth orës 4:00- 4:30 të mëngjesit, janë afruar kontenierit tre persona, të cilët kur kanë kuptuar se u pikasën, tentuan që të largoheshin. Megjithatë, kjo tentativë ka rezultuar e dështuar.
Burime për Report Tv bëjnë me dije se personat e ndaluar janë punonjës të sigurisë portuale në Portin e Durrësit. Njëri prej tyre, referuar po të njëjtave burime, ka qenë shefi i turnit që merrej me kontrollin e kalimit të ngarkesave. Nuk dihet identiteti i tyre, teksa mësohet se vijojnë hetimet për të mësuar se cila është lidhja që ato mund të kenë sasinë e drogës. Kontenieri është nisur nga Ekuadori, i ngarkuar me banane, më pas është ndalur në Portin e Pireut për të mbërritur në Durrës. Operacioni do të finalizohet nesër ku dhe do të hapen dy konteinerët.
Shkrimi në CNN grek
Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:04
FOTO/ Ky është kontenieri i dyshuar me drogë, që prej një jave ndodhet në portin e Durrësit


Shqiptarja.com ka siguruar foton e kontenierit ku dyshohet se është ngarkuar një sasi droge, e shkrepur në portin e Pireut, Greqi. Ky kontenier është në vëzhgim prej mëse një jave nga autoritetet shqiptare, ku nesër do të finalizohet operacioni dhe do të hapet. Gjithçka ka qenë një operacion i përbashkët mes policisë greke dhe shqiptare, për të mësuar se kujt i përket kjo sasi, ku CNN grek flet për 45 kg e 801 gr kokainë.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Im Wörterbuch speichern
  • Keine Wortliste für Albanisch -> Deutsch...
  • Eine neue Wortliste erstellen...
 • Kopieren

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen