Translate

Samstag, 23. November 2013

7 Schwer Verbrecher sind aus einem Albanischen Gefängnis in Korce entkommen


Gazmend Dibra ein kriminelles Enterprise unter Salih Berisha, betrieb eine Anheurungs Stelle, für kriminelle Netzwerke als Oberster Gefängniss Direktor.

Nun konnten 7 hoch Kriminelle diesmal entkommen, darunter der Mehrfach Mörder Admir Tafili, der einen der bekanntesten Polizei Präsidenten vor über 10 Jahren in Skhoder ermordete: Arben Zylyftari! Nachdem Skandal im Lezhe Gefängniss, wurde nach erneuter Verhaftung in das Gefängniss Drenovës bei Korce verlegt. Praktisch kann man Alles für ein Trinkgeld in ein Albanisches Gefängniss schmuggeln, wo unter Berisha, und den jeweiligen Justiz Ministern, die Posten nur an korrupte und kriminelle Familien verkauft wurden. Wer wohl eine Waffe für die Verbrecher ins Gefängniss schmuggelte?

Admir Tafili, kam unter merkwürdigen Umständen schon einmal frei, wie andere Mörder und Schwer Verbrecher, bei dem Berisha kriminellen Enterprise der Justiz, damals als Bujar Nishani Justiz Minister war, womit Alles gesagt ist, mit dieser Gestalt, der Dumm Kriminalität.

Argita Berisha / Gazmend Dibra und das kriminellen Enterprise im Gefängniss Lezhe: Der Direktor wurde nun verhaftet: Valentin Miri

10/25/2010<

Der korrupte PD Bürgermeister von Skhoder Lorenc Luka, hat die Flucht der Mörder Admir und Genc Tafili zu verantworten
23 Nentor 2013 - 19:53

Korçë, arratisen 7 nga burgu njëri vrasësi i Arben ZylyftaritKORÇË – Shtatë të burgosur janë arratisur nga burgu i Drenovës së Korçës.

Ngjarja ka ndodhur sot në mbrëmje, teksa të burgosurit, të gjithë të armatosur me nga një armë në dorë nën kërcënimin e armëve kanë qëlluar me armë për mosafrimin e rojeve, e më pas kanë çarmatosur dhe tulatur policët e burgut, duke mundur të arratisen.

Ndërkohë, forca të shumta të policisë kanë ngritur postblloqe dhe po bëjnë kontrolle për të identifikuar të arratisurit. Megjithatë, të arratisurit kanë kaluar me forcë postobllokun e ngritur nga policia e Pogradecit afër Qafë Thanës.

Forca të shumta policie janë vënë në ndjekje të të arratisurve, ndërsa ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka thirrur një mbledhje urgjente me krerët e Policisë së Shtetit, të SHISH, me kryeprokurorin Lalla dhe ministrin e Drejtësisë, Nasip Naço etj.

Të arratisurit janë: Admir Tafili, Fran Marashi, Gëzim Guri, Gezim Toma, Reiz Haxhiraj, Eduard Lila, Artur Gora.

Admir Tafili i dënuar me burgim të përjetshëm, për vrasjen e vëllezërve Petrjushi dhe dyshohet si autor i vrasjes së komisarit të policisë, Arben Zylyftari,

Fran Marashi ishte i dënuar me burgim të përjetshëm për masakrën e Urës Vajgurore. Siç raportoi direkt nga burgu i Drenovës, gazetarja e 'A1 Report", Lediona Xheladinaj, para arratisjes të burgosurit kishin bërë një grevë për kushtet e tyre në burg, por kjo s'ishte përfillur.

Të dy kanë tentuar dhe më parë të arratisen prej burgut të Fushë-Krujës në vitin 2011, duke tentuar të presin me tem me majë diamanti hekurat e burgut, por pas arratisë janë kapur nga policia.

admir tafili
(Në foto: Admir Tafili, i dënuar me burgim të përjetshëm).

fran marashi
(Në foto: Fran Marashi, i dënuar me burgim të përjetshëm).  - See more at: http://www.shqiptarja.com/home/1/kor---arratisen-7-nga-burgu-nj-ri-vras-si-i-arben-zylyftarit-188349.html#sthash.rJPHr7P5.dpuf

4/12/2013


Argita Berisha / Gazmend Dibra und das kriminellen Enterprise im Gefängniss Lezhe: Der Direktor wurde nun verhaftet: Valentin Miri


Albanischer Polizei Direktor in Triest verhaftet: Martin Gjoni wegen Drogen Schmuggel

Die vielen Verhaftungen, von teilweise in Italien verurteilten Verbrechern, die SHUAIPI  Mafia ist dort tätig, eine Verbrecher Organisation, welche zum Shabani Drogen Karteill gehört und zur PD Mafia als Financiers wie eine extreme Beetrugs Familie. Direkt bei der Polizei in Lezhe: Shuiapi Ferdinand! Das korrupte Enterprise, von Andy Harasani flog ebenso auf.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen