Translate

Sonntag, 3. Mai 2009

FATMIR XHINDI Abgeordneter der SP im Albaner Parlament in einem Grundstücks Streit erschossen

Wegen Grundstücks Streitigkeiten wurde der Abgeordnete Fatmir Xhindi erschossen. Es gab Tausende von Toden in Albanien, wegen Grundstücks Streitigkeiten, denn der Verkauf mittels gefälschter Urkunden ist so eine Art Volks Sport in Albanien von Politischen Verbrecher Banden.

03.05.2009

ALBANIEN
Oppositionspolitiker auf der Straße erschossen

Kurz vor der Parlamentswahl in Albanien ist ein Abgeordneter der Sozialistischen Partei erschossen worden. Laut Polizei lauerten die Täter dem Oppositionspolitiker Fatmir Xhindi vor seinem Haus auf. SPIEGELVRITET ME 5 PLUMBA KALLASHNIKOVI DEPUTETI FATMIR XHINDI. DYSHIME PËR KONFLIKT PRONËSIE

Nga Saimir Kola

Vrasja e deputetit socialist mbrëmjen e shkuar ka vënë në gadishmëri të plotë të gjitha strukturat e shtetit. Forcat e policisë kanë krijuar në jug të vendit një shtetrrethim të vërtetë. Ministri Nishani e ka gdhirë mëngjesin e sotëm në zyrë duke koordnuar gjithçka në kapjen e aturorëve. Por deri më tani nuk dihet sa autorë kanë qenë, dhe as tiparet e tyre. Herët sot në mëngjes ka mbaruar ekspertiza mjekoligjore. Kjo ngjarje e këtij lloji është e dytë në 18 vitet demokraci të vendit. Vetëm një orë pas kësaj ngjarje politikat shqiptarë janë gjendur pranë familjes që humbui të dashurin e saj. Kryueministri Berisha reagoi përmes më tepër http://albanianewsagency

1 Kommentar:

 1. Fatmir Xhindi, wurde wegen Grundstücks Streitigkeiten erschossen, weil er viele Grundstücke im Raum Fiere und in bester Lage von Fiere auch mit offiziellen Dokumenten über Anträge zur Legalsierung aneignen wollte. Fatmir Xhindi, gehört in Wirklichkeit Nichts, sondern Alles diente der Geldwäsche aus dem Drogen Handel und des System Raub und der illegalen Besetzung von Grundstücken, welche man dann versuchte mit gefälschten Dokumenten zu legalisieren.

  Das ist gerade bei den Banditen, welche von den Deutschen Politikern um die FES und SPD finanziert werden so eine Art Volks Sport, mit geklauten Grundstücken und Immobilien ein Geschäft zu machen.

  Fatmir Yhindi

  Es gibt etliche solcher Mafiöser Real Estate Banden, welche nur für die Drogen Kartelle Geldwäsche betreiben und Selbige sind vor allem in der SP Partei konzentriert und in der Partei der Skrapar Bande um Ilir Meta. Beide Gangster Parteien werden gesponsert von den hoch kriminellen FES Banden, des Christoph Zöbel, der einen wesentlichen Anteil daran hat, wie auch das Auswärtige Amt, das der Drogen Nachschub nach Europa funktioniert.

  Fatmir Yhindi und seine Partner!

  Mit TV News

  URL: http://balkanweb.com/index.php?id=37447
  Deputeti i vrarë, sekuestrohen lejet e ndërtimit
  (Dërguar më: 10/05/09) Deputeti i Partisë Socilaiste, Fatmir Xhindi kishte blerë tokë për të ndërtuar një pallat. Për të vërtetuar nëse ka pasur përplasje me ndonjë firmë tjetër ndërtimi, Prokuroria ka sekuestruar të gjithë praktikën e dhënies së lejeve të ndërtimit.

  FIER-Zbarkon në Bashkinë e Fierit grupi i punës që po heton për zbardhjen e vrasjes së deputetit të Partisë Socialiste, Fatmir Xhindi. Dy prokurorë të Krimeve të Rënda si dhe një oficer i policisë gjyqësore në Fier kanë sekuestruar dje lejet e ndërtimit të dhëna nga Bashkia gjatë viteve të fundit. Burime pranë grupit të hetimit thanë se, një veprim i tillë u ndërmor vetëm dy ditë pasi në Hipotekë u zbulua se deputetit i ndjerë, Xhindi kishte blerë një sipërfaqe toke prej 500 m2 dhe kishte nxjerrë lejen për ndërtimin e një pallati në një nga lagjet e qytetit të Fierit.
  Për të mbikëqyrur punimet dhe ecurinë e këtij aktiviteti ndërtimi, deputeti kishte caktuar si administrator një person të besuar të tij, me të cilin kishte lidhje krushqie. Për të vërtetuar nëse ka pasur përplasje me ndonjë firmë tjetër ndërtimi, Prokuroria ka sekuestruar të gjithë praktikën e dhënies së lejeve të ndërtimit në këtë qytet.
  Kur ka kaluar një javë nga ekzekutimi i deputetit Xhindi, në derën e shtëpisë së tij, në qytezën e Roskovecit, Prokuroria është përqendruar kryesisht tek pista e vrasjes për motive pronësie. Pavarësisht se familjarët e hodhën poshtë një mundësi të tillë. Fatmir Xhindi u ekzekutua me shtatë plumba mbrëmjen e së shtunës së kaluar, në derën e shtëpisë së tij nga persona ende të panjohur.

  (d.b/GSH/BalkanWeb)

  AntwortenLöschen