Translate

Sonntag, 20. Juni 2010

Kriminelle Deutsche Diplomaten um das Verbrecher Kartell des Hekuran Hoxha

http://img63.imageshack.us/img63/3139/shiakhoxha.jpgOriginal Polizei Fotos, als man im September das Drogen Kartell der SHIAK Bande um Hekuran Hoxha festnahm, um das sogenannte Bauhaus SHIAK, was am 1.4.2004, durch die Deutsche Diplomatin Sabine Bloch eröffnet wurde, welche zugleich Bericht Erstattung für Joschka Fischer und Ludgar Vollmer in Berlin war.

Drogen Handel muss sehr lukrativ sein, für Deutsche Diplomaten, denn Herbert Schenck, hatte nicht nur eine Prostituierte wie so üblich zur Verfügung gestellt bekommen, sondern wurde direkt geschmiert und wohnte in SHIAK, damals.
Vor allem wenn man direkt mit der US Super Mafia im Raum Durres-Golem-SHIAK verbunden ist.Zeitungs Artikel, über die Festnahme
Original der Polizei Meldung, mit sehr guten Fotos damals aus September 2007

Operacioni "Pastrimi", arrestohen 6 shtats të akuzuar për “Trafikimit ndërkombëtarë të lëndëve narkotikeve”, “Organizimit dhe drejtimit të organiztave kriminale”Mentor Shehu

Fatbardh Hoxha

Hekuran Hoxha

Alket Hatia

Sajmir GjepaliLutfi Shabani

11.09.2008

Më dt. 10.09.2006, nga Drejtoria Kundër Krimit të Organizuar, në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë Për Krimet e Rënda u finalizua me sukses operacioni “PASTRIMI” ku u ekzekutuan masat e sigurisë “arrest në burg” për shtetasit:1.

Mentor Shehu, 35 vjeç, lindur dhe banues në Berat, me arsim të mesëm, i pa dënuar më parë.
2.

Fatbardh Hoxha, 33 vjeç, lindur dhe banues ne Xhavzotaj- Shijak - Durres, me arsim 8 - klasë, i pa dënuar më parë.
3.


Hekuran Hoxha, 28 vjeç, lindur dhe banues në Xhavzotaj- Shijak - Durrës, me arsim 8 - klasë, i dënuar më parë.
4.

Alket Hatia, 35 vjeç, lindur në Berat dhe banues Shkozet, - Durrës, me arsim të mesëm, i pa dënuar më parë.
5.

Sajmir Gjepali, 34 vjeç, lindur dhe banues në Xhavzotaj- Shijak - Durrës, me arsim 8 “ vjeçar, i pa dënuar më parë.
6.

Lutfi Shabani, 37 vjeç, lindur e banues në Durres, me arsim të lartë, i cili ndodhet në dhomat e paraburgimit i arrestuar për një vepër tjetër penale (ngjarje e dt 24.07.2008 ku është kapur me 15 kg heroinë). 
....................
Francesk Shkëmbi, 27 vjeç, lindur në Shkodër e banues në Detroid Amerikë, i pa dënuar më parë, me kombësi Shqiptare e shtetësi Amerikane.

Arif Kurti, 38 vjeç, lindur ne Bronz, New York dhe banues në Gjakovë, me arsim 8-klasë, i pa dënuar më parë, me kombësi Shqiptare e shtetësi Amerikane.

http://asp.gov.al/2008/shtator/11arrest_droga.htm

Goditet në Shijak banda e 450 kg heroinë
Një organizatë kriminale me qendër në Shijak, e ngjashme me simotrat kolumbiane për nga sasia e drogës së trafikuar në drejtim të Italisë është shkatërruar mbrëmë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Flamur Vezaj
Enjte, 11 Shtator 2008 08:13:00

..............................

Turqi-Bullgari-Maqedoni- Shqipëri, për t’u transportuar më pas drejt Italisë.
..............

Të arrestuarit, bosët e 90 rekrutëve të kapur në Itali 
......................
Krerët e arrestuar të bandës së Shijakut

Hekuran Hoxha, i njohur si “Roni”, i lindur më 02.10.1970, banues në Shijak, i identifikuar si kreu i grupit

Fatbardh Hoxha, i lindur më 15.10.1971, banues në Shijak

Alket Hatija, i dtl 08.12.1973, lindur në Berat dhe banues në Shijak

Saimir Gjepali, i dtl. 02.04.1974, lindur dhe banues në Shijak

Mentor Shehu, i njohur ndryshe se “Toku” i dtl. 23.11.1973, lindur dhe banues në Pobrat të Beratit

Lutfi Shabani, i dtl. 15.10.1971, lindur dhe banues në Durrës, aktualisht i arrestuar me 15 kilogramë heroinë në Kavajë 

http://www.shekulli.com.al/news/101/ARTICLE/32189/2008-09-11.html

Heute gab es merkwürdiger Weise, eine erneute Festnahme um die Gruppe, und wieder ziemlich Grosse Verbrecher um die Lul Berisha Bande und Endrit Dokle.

Trafiku i drogës Shqipëri- Itali,7 në pranga

Flamur Vezaj | 16/05/2010 | 
Prokuroria akuzon Endrit Doklen se drejtonte grupin me telefon nga burgu, ku është i arrestuar për llogari të një procesi tjetër

Hetimet nisën në vitin 2008, dhe zgjatën dy vjet. Policia italiane ka arrestuar më parë katër korrierët e grupit.......................


http://www.shekulli.com.al/2010/05/16/trafiku-i-droges-shqiperi--itali7-ne-pranga.html
 


1 Kommentar:

 1. Hekuran „Ronni“ Hoxha Partner: Saimir Gjepali, wurden nun erneut festgenommen, betrieben eigene Heroin Küchen, hatten illegale Luxus Hotels, Bars, Firmen und erst jetzt wurde Haft Befehl ausgestellt, obwohl die neuen grossen Polizei Aktionen Europa weit, 90 Leute bis jetzt ins Gefängnis brachten.
  Foto „Ronni“ heute
  https://shqiptarja.com/uploads/780×440/1547914728_ronihoxha28.jpg

  http://marina-durres.de/wordpress/2019/01/19/immer-mit-bei-verbrecher-banden-edi-rama-von-bledi-shuapi-hekuran-hoxhasait-fista-bis-zur-elbasan-mafia/
  der damalige BKA Bericht noch mal, weil der Provider praktisch durch Inkompetenz oder Vorsatz im April 2018 die MyQSL Daten banken zerstörte.

  http://marina-durres.de/wordpress/wp-content/uploads/2018/05/bka-hekumar-hoxha.

  Dieser Luxus Komplex, gehört zur Bande, ein Schloss, was nur zum angeben gebaut wurde
  Antwort

  AntwortenLöschen