Translate

Montag, 16. November 2009

Albanisches wichtigtes Export Gut: Kriminelle wie Alket Rizai

Nun verhaftete man in Griechenland Alket Rizai erneut.Griechenland und Italien verhaften gezielt kriminelle Banden aus Albanien. In Deutschland haben diese Ganoven freie Fahrt und sind sogar bestens mit prominenten Politikern verbunden und der FES. siehe Osmani Clan in Hamburg.

Wie Herr Jansen und Jansen wissen und hier erneut beweisen ignorieren einfach die Deutschen Politiker gut domumentierte Hinweise über die Verbindungen zur OK und den Partner der Organisierten Kriminalität im Balkan. Nur so können für jeden ersichtlich auch die Milliarden Aufbau Hilfe aus den Deutschen Geldtöpfen bequem unterschlagen werden und wenn ein Beamter gegen eine Deutsche Botschaft ermittelt wie in Tirana Albanien, lassen ihn halt die kriminellen Deutschen Botschafter und Diplomaten umbringen. Die Ermordung des BND Beamten "Willy" Tirana, der in der Visa Sache gegen die Botschaft ermittelte und der Tod weiterer Deutscher in Albanien ist bis heute nicht ermittelt noch aufgeklärt.Nur das AA versucht auffällig die Spuren zu verwischen

Das Auswärtige Amt welches durch die Joschka Fischer Banden vollkommen mit sehr dummen und kriminellen Leute verseucht ist, betreit heute im Balkan eine Investoren Vernichtungs Strategie, damit niemand mehr in dieses rein kriminell operierende Verbrecher System Einblick hat!

Albaner Bordelle und Deutsche Politiker und die Bundeswehr im Kosovo: Eine besondere Einheit und Partnerschaft.   Mal schnell eine Tonne Heroin nach Italien! Kein Problem, die Deutsche Botschaft in Tirana stellt die Geschäfts Visa aus.

Die Steinmeier Bande mit dem Partner und Gangster Georg Soros: Info

1 Kommentar:

 1. Die Mutter ist stolz auf ihren Sohn! Eine Tradition, das man sogar stolz ist auf Mord, Verbrechen der Söhne. Hauptsache es kommt der Familie und dem Clan zu Gute. Nach 10 Jahren, besuchte die Mutter ihren Sohn im Gefängnis.

  URL: http://www.balkanweb.com/index.php?id=101833

  "Alket Rizai me kerkoi ne burg flamurin shqiptar”

  (Dërguar më: 17/07/11) Klodiana Lala

  E ulur në një nga tavolinat e lokalit të vogël në ‘zemër’ të Ballshit, me tonin e qetë të një nëne, Donika Rizai, e ka paksa të vështirë të rrëfehet për të birin. Alketi, është për të një hero. “Mi vodhën rininë djalit. Këtë e kam peng në zemër”, - thotë 64-vjeçarja dhe natyrisht, sytë i lagen nga lotët. Ka pritur një dekadë për të takuar të birin pas hekurave të burgut dhe për t’i bërë një dhuratë të çmuar, një flamur shqiptar. Në çantën e dorës, Donika kishte palosur me kujdes flamurin, që i biri ia kishte kërkuar për ta vendosur në qelinë e tij. “Kërkoj drejtësi për tim bir”, - thotë nëna e njeriut që “trazoi” mbarë Greqinë, kur dy herë arriti të kapërcente hekurat e burgut të Koridhalosë, me një helikopter. Në një intervistë për “GSH” Donika Rizai flet për fëmijërinë e të birit, që të gjithë e njohin si shqiptari arratisës, rininë e tij, emigrimin dhe kalvarin e gjatë të përballjes me drejtësinë greke…
  Znj.Rizai si kanë qenë këto 10 vite pa praninë e Alketit?
  Kanë qenë vite të vështira. Do të ishin të tilla, për çdo nënë. Ai është fëmija im i vogël. Kam qenë dhe jam shumë e lidhur me të. Duke qenë se nuk kisha vajzë, Alketi më ndihmonte për gjithçka në shtëpi. Alketi më ka bërë që të mos e ndjeja mungesën e një vajze.
  Çfarë mund të na thoni për fëmijërinë e tij?
  Alketi është më i vogli i katër djemve. Ai ishte fëmijë i qetë. Kuptohej me të gjithë. Madje, kur ishte i vogël i bëja kulaçka dhe ai i ndante me shokët e shoqet ne shkollë. Derisa iku në emigrim, kurrë nuk na ka sjellë probleme.
  Kur është larguar djali juaj drejt Greqisë?
  Drejt Greqisë Alketi emigroi afro 15-16 vite me parë, mbase dhe më shumë. Ikte dhe vinte. Na sillte dhe ndonjë lek nga emigrimi. Pati nisur punë si kamerier. Nuk pati probleme fillimisht, derisa erdhi një ditë që atë e arrestuan.
  Përse u arrestua, çfarë dini ju për historinë e Alketit në Greqi, akuzat që rëndonin mbi të?
  Mbi tim bir u ngritën akuza të rënda. Djali im nuk vjedh dhe as nuk vret. E njoh mirë, se është pjesë e imja. Ndaj tij janë ngritur shumë akuza. Gjithçka që ndodh në Greqi, direkt përmendet emri i tim biri.
  Gjatë kohës që ishte në burg kishit komunikim?
  Po, më telefononte thuajse çdo ditë.
  Kur e mësuat arratisjen e tij?
  Lajmin e kam mësuar përmes televizionit. Nuk e prisja kurrë që do të bënte një veprim të tillë.
  Ju kishte lënë të kuptonit se do të arratisej?
  Absolutisht nuk dija asgjë për planet e tij.
  Kur ishte në arrati keni komunikuar me të?
  Jo asnjëherë. Më vonë, pasi u arrestua më ka thënë se nuk donte të më shqetësonte. Nga ana tjetër ai ruante veten, sepse telefonat përgjoheshin dhe mund të kapej lehtë.
  Keni frikë për Alketin?
  Nuk kam asnjë frikë për të. Ai është i zoti i vetes. E ka treguar se di t’ia dalë në të gjithë sipërmarrjet e tij. Jam krenare për të, pavarësisht çfarë thuhet, ai është im bir.
  Prej vitit 2000 kur jeni takuar me të?
  E takova pas dhjetë vitesh. Ishte data 24 dhjetor 2010. .......................

  AntwortenLöschen